"Tu jest moja Ameryka"

"Tu jest moja Ameryka" - ludzie od wieków poszukują tej wybranej krainy w której żyje im się dobrze. W tym celu przemierzaja tysiace kilometrów i podejmuja wyzwanie. A gdyby tak popatrzec na swoje miejsce zamieszkania i powiedziec tu jestem szczesliwy/a. Znam potrzeby swojego srodowiska. Wspólnie z innymi mieszkancami inicjuje działania na rzecz mojej okolicy. Rozwijam siebie, rozwijam swoje srodowisko. Chce tu mieszkac. Tworze INICJATYWY LOKALNE! I powiedzieć wówczas z duma i pewnością siebie „Tu jest moje miejsce - to mój przystanek”.

Takim oto wstępem rozpoczyna się 4 Broszura informacyjna pt. "Warto działać lokalnie".

W broszurze zawarte są informacje na temat:

• Jak działać lokalnie

• Podstawy prawne współpracy lokalnej

• Finansowe narzędzia współpracy JST / NGO

• Partnerzy i sponsorzy Fundacji

• Informacja o Programie Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

• Informacja o Programie Działaj Lokalnie

• Obszary współpracy

• Prognoza działań Fundacji Fundusz Lokalny SMK na 2015r.

• Korzyści dla samorządu

Zapraszamy do pobierania, udostępniania i działania !

POBIERZ BROSZURĘ

NGO a Samorząd

Czy organizacje społeczne są potrzebne samorządowi?

Organizacje społeczne (np. stowarzyszenia, fundacje) inaczej nazywane organizacjami pozarządowymi lub organizacjami obywatelskimi są jednym z filarów społeczeństwa obywatelskiego. Mówi się czasem, że organizacje społeczne to III Sektor (I sektor administracja publiczna, II sektor -biznes). Gdyby wyobrazić sobie świetnie działającą administrację (państwową, samorządową, eto) i dobrze prosperujący biznes (dający pracę, dostarczający różnorodnych dóbr i usług) czy byłoby jeszcze miejsce na ten III Sektor?

Czytaj więcej: NGO a Samorząd